سوالات متداول

زعفران

1چگونه زعفران خوب را تشخیص دهیم؟
به طورکلی تشخیص دقیق کیفیت زعفران و مقایسه آن بدون استفاده از دستگاه‌های کنترف کیفیت کار بسیار دشوار و ناشدنی است. در این خصوص پیشنهاد می‌گردد تا این گیاه ارزشمند را از شرکت‌های معتبر خریداری شود.
2آیا زعفران تاریخ انقضا دارد؟
بله، در صورتی که از مدت زمان برداشت زعفران زمان زیادی گذشته باشد، کیفیت زعفران به شدت افت کرده و حتی سبب فاسد شدن آن می‌شود. شرکت محمد ساکتی سعی کرده است با کاهش فاصله زمانی برداشت زعفران از زمین کشاورزی تا به دست مصرف‌‌کننده رساندن زعفران، مدت زمان نگهداری زعفران را افزایش دهد.
3گذاشتن یخ روی زعفران چه تاثیری دارد؟
با قرار دادن یخ بر روی زعفران دم کرده می‌توان شوک خوبی به آن وارد کرده و عطر و رنگ بیشتری از زعفران به دست آورد.
4تا چه مدت می‌شود زعفران دم کرده را نگهداری کرد؟
نگهداری طولانی مدت زعفران دم‌کرده اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر است در هر وعده غذایی با توجه به میزان زعفران مورد نیاز، زعفران دم‌کرده و بلافاصله استفاده گردد تا از میزان کیفیت زعفران کاسته نشود.
5پیاز زعفران را در چه خاکی می‌توان کاشت؟
به دلیل ساختار پیاز زعفران، خاک زمینی که زعفران در آن می‌روید می‌بایست سبک باشد؛ بهتریـن عملکـرد را مـی‌تـوان در خـاک‌هـای حاصل‌خیـز بـا بافـت متوسـط لومـی، لیمونـی و رســی شــنی و آب شــیرین بــه دســت آورد. همچنین برای کاشت گیاه زعفران باید به میزان pH خاک نیز توجه کنیم. به صورت کلی برای برداشت یک زعفران مرغوب، pH خاک بین ۷ تا ۸ باشد.
6گل زعفران از منظر طب‌سنتی دارای چه خواصی است؟

برخی از مهم‌ترین خواص گلبرگ زعفران

  • تسکین‌دهنده‌ی دل‌درد.
  • ضدافسردگی طبیعی.
  • کاهش سندروم های پیش از قاعدگی و آنتی باکتریال
  • ضدتشنج
  • تقویت‌کننده‌ی پوست و مو

نبات

1نبات در قیاس با قند و شکر چه مزیت بارزی دارد؟

اصولا خاصيت قند و شکر با خاصيت نبات متفاوت است و نبات طبيعت گرم‌تري نسبت به قند و شکر دارد. از اين رو نبات در مشکل‌هايي مانند دل‌درد، نفخ استفاده شود. لذا متخصصان طب سنتی این پیشنهاد را مطرح ‌می‌کنند که به جای استفاده از قند و شکر در هنگام نوشیدن چای و دیگر دمنوش‌ها از شیرینیِ نبات بهره ببریم تا هم نوشیدنی خوش طعمی داشته باشیم و هم از خواص منحصر به فرد نبات استفاده کنیم.

همچنین متخصصان مجموعه محمد ساکتی به شما پیشنهاد می‌کنند که از نبات‌های زعفرانی بهداشتی در زمان نوشیدن چای استفاده کنید تا فواید شگفت‌انگیز زعفران را در زندگی خود و عزیزانتان احساس کنید.

2طبیعت نبات و به ویژه نبات زعفرانی گرم یا سرد است؟
داده‌های به‌دست‌آمده از طب سنتیِ شرقی نشان می‌دهد که نبات طبع گرمی دارد که این موضوع سبب گردیده است که از این ماده غذایی در درمان دل‌درد و نفخ استفاده شود.
3آیا استفاده از بلانکیت در تولید نبات بی‌خطر است؟

بلانکیت در علم شیمی به سدیم دی تیونیت شناخته می‌شود. این ماده ترکیبی گوگرددار است که برای سفیدکردن قند نیز همانند صنعت نانوایی استفاده میشود. مقدار مجاز مصرف این ماده در تولید قند کمتر از 10ppm بوده و بیشتر از این مقدار عوارضی همچون اختالالت گوارشی، تنفسی، پوستی و چشمی را در پی دارد.

از همین رو متخصصان مجموعه غذایی محمد ساکتی به شما پیشنهاد می‌کنند که در زمان خرید نبات به نشان‌ استاندارد درج شده بر روی بسته‌بندی مواد غذایی توجه کنید.

ادویه

1ادویه‌های محمدساکتی شامل چه مواردی می‌شوند؟
هل، دارچین، زردچوبه، فلفل سیاه، فلفل قرمز، ادویه پلویی، ادویه خورشتی، ادویه مرغ، ادویه گوشت، ادویه کاری، سماق، پودر لیمو، پودر سیر، زنجبیل، سماق.
2مصرف زردچوبه در سبد غذایی چه خواصی دارد؟
فواید زردچوبه به طور عمده به علت فیتوشیمی بودن آن است. ترکیبات زردچوبه به نام کورکومینویید (مانند کورکومین، دمتوکسیکورکرومین و بیسدمیتوکسیکورکومین) چندین مزیت برای سلامت انسان دارند از جمله آن ها می‌توان به ویژگی‌های ضدالتهابی زردچوبه، خواص آنتی‌اکسیدانی، بهبود سلامت مغز و جلوگیری از بیماری‌های عصبی، جلوگیری از بیماری‌های قلبی، خواص ضدسرطانی، کمک به درمان دیابت، بهبود ایمنی بدن، سم‌زدایی کبد، اثرات ضدالتهابی، درمان اختلال دستگاه گوارش و... اشاره نمود.
3زردچوبه سبب پیشگیری از بیماری سرطان می‌گردد؟
کورکومین یک ماده فعال در زردچوبه است که عامل رنگ زرد این ادویه نیز محسوب می شود؛ دارای خاصیت ضدسرطانی بوده و مطالعات سال های اخیر اثر ضدسرطانی این گیاه را در انواع سرطان‌ نشان دادند. زردچوبه دارای خواص قدرتمند ضدالتهابی بوده و یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شوند
4از هل برای بهبود اختلالات گوارشی می‌توان استفاده کرد؟
هل علاوه بر عطر و طعمش، برای افزایش هضم نیز استفاده می‌گردد. هل نیز متابولیسم را تحریک می‌کند و خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی دارد. هل باعث تحریک ترشح اسید صفراوی در معده می‌شود که به هضم کمک می‌کند. در نتیجه از هل می‌‎توان جهت رفع اختلالات گوارشی استفاده نمود.